MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 8816489
*
nr 881 6489
Stolar
2 st, olika, 1800-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2014
kl 20:55:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 19:10:42
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ fotpall
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:07
-
6288 Emmafåtölj
Röd velourklädsel
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54
-
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:06
-
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:31
-
6077 Fåtölj
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:54
-
5175 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:59
*
Stolar
nr 881 6489
Stolar
2 st, olika, 1800-tal
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/3 19:10:42 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar olika stol stolar
-
6157 Däcksstol
Teak+ fotpall
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:07 -
6288 Emmafåtölj
Röd velourklädsel
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:54 -
4257 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige.
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:06
-
5090 Fåtölj
Howard modell
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:31 -
6077 Fåtölj
Seat-up, OH Sjögren, Tranås, benställning i björk,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:54 -
5175 Fåtöljer
ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:59